Pokud máte vysoký cholesterol, tak by jste měly určitě konzumaci alkoholu výrazně omezit. V článku se dozvíte více informací o spojitosti cholesterolu a alkoholu.

Vliv alkoholu na hladinu cholesterolu v krvi

Nadměrná konzumace alkoholických nápojů příspívá k vysokému cholesterolu v krvi (co už je vysoký cholesterol se dozvíte v článku s názvem cholesterol hodnoty). Je to způsobené hlavně tím, že dlouhodobá nadměrná konzumace alkoholu poškozuje játra. Tím se zhorší činnost jater a proti i cholesterol v krvi jde nahoru.

Jaké množství je možné konzumovat při vysokém cholesterolu ?

Neměly by jste vůbec pít tvrdý alkohol. U piva by jste měly denně vypít maximálně 0,5 litru. U vína zhruba 3 deci vína. Ideální je však alkohol zcela vyřadit. Alespoň po dobu, dokud se vám nepodaří dostat cholesterol opět do normy.

Jak harmonizovat cholesterol v krvi ?

Velkou roli hraje především strava. Měly by jste se řídit zásadami zdravé výživy. Velmi důležité také je se začít pravidelně hýbat a mít dostatek tělesného pohybu. Může to být práce na zahrádce či chůze. Ještě lepší jsou různé aerobní sporty. Měly by jste také omezit vaše kouření, pokud kouření. Více informací najdete v souhrnném článku Cholesterol.